O mnie

cytat

 

 

01

        Z urodzenia kielczanka. Z zamiłowania i z wykształcenia filolog romański i historyk sztuki. Studia magisterskie na obu kierunkach ukończyłam na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów przez rok przebywałam we Francji (Nantes), odbyłam również kilkumiesięczny staż w Muzeach Kapitolińskich w Rzymie. Potem wielokrotnie wracałam w różne regiony Francji i Włoch, bądź  w celach zawodowych – głównie jako tłumacz, bądź rekreacyjnych – jako turystka rozmiłowana z zabytkach.

      Moje zainteresowania nie ograniczają się wyłącznie do kultury Francji i Włoch. Dużo jeżdżę  i drepczę po rodzinnych stronach, odkrywając zabytkowe kościoły, urokliwe rezerwaty, miejsca mniej lub bardziej znane turystom i te całkiem zapomniane. W 2012 roku ukończyłam kurs na przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim.

      Już podczas studiów zajęłam się pracą w swoim zawodzie – prowadząc kursy w szkołach językowych, udzielając korepetycji i lekcji indywidualnych z francuskiego, włoskiego i historii sztuki, wykonując tłumaczenia pisemne i ustne. W 2013 roku uzyskałam dotacje z Europejskiego Funduszu Społecznego i otworzyłam własną działalność gospodarczą. Jako jednoosobowa firma zajmuję się głównie nauczaniem i tłumaczeniami, ponadto chętnie oprowadzam po województwie świętokrzyskim, zwłaszcza w języku francuskim lub włoskim. 

     Mając głowę pełną pomysłów wciąż urozmaicam swoją ofertę. Mogę zagwarantować najwyższą jakość swoich usług, nie tylko z racji solidnego przygotowania i doświadczenia, ale przede wszystkim dlatego, że bardzo lubię swoją pracę oraz kontakt z ludźmi i wszystko co robię, robię z pasją i zaangażowaniem. 

        Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkich zainteresowanych!

 

 

Mediolan, maj 2012
Na tarasach katedry.

 

 

 

 

Podzamcze Piekoszowskie (woj. świętokrzyskie), wrzesień 2012
Głąby kapuściane i ruiny pałacu Tarłów

 

 

 

 

Rezerwat Chelosiowa Jama (woj. świętokrzyskie), wrzesień 2012
W 2009 roku kupiłam rower. Od tego czasu rzadko kiedy z niego zsiadam